INFO

MAZUR RADZYMIN 2005

I. Wstęp

Od 08.2014 rozpoczęliśmy właściwy proces szkolenia gry w piłkę nożną dla dzieci z rocznika 2005/06, którego celem końcowym jest do 2023 roku „stworzenie” zdrowego człowieka z pozytywnie ukształtowanym charakterem, z wpojonymi właściwymi zasadami etyczno - moralnymi zgodnymi z duchem FAIR PLAY, poszanowaniem drugiego człowieka, z ambicjami i siłą do ich realizacji oraz „stworzenie” piłkarza zdolnego do rywalizacji na najwyższym poziomie sportowym.

II. Kadra szkoleniowa zespołu piłki nożnej rocznik 2005:

Trener: Marek Dobrzeniecki – trener UEFA B, instruktor sportu.
Kontakt: telefon: 502041775, mail: marek.dobrzeniecki@op.pl

Kierownik drużyny: Paweł Siedlecki  tel. 533 289 201

III. Program szkolenia

Głównym celem szkolenia piłkarskiego jest nauczenie właściwego ułożenia stopy przy podaniach i przyjęciach piłki. Kontrola nad piłką.
Kolejnym ważnym elementem jest poznanie przez chłopców podstawowych zasad taktycznych w kwestii ustawienia zespołu w składzie 7-osobowym i specyfiki konkretnych pozycji na boisku, co w dalszym etapie szkolenia pozwoli nam, dzięki opanowaniu „boiskowego chaosu” na skoncentrowaniu się nad właściwym poruszaniu się po boisku, nabieraniu właściwych nawyków ruchowych. Dzięki temu gra naszych zawodników będzie szybsza i bardziej efektywna.
W okresie zimowym dużo czasu poświęcimy również na zajęcia ogólnorozwojowe, sprawnościowe.

IV. Struktura zajęć treningowych (czas zajęć 1.15h)

- Omówienie treningu (treść, zasady)
- Rozgrzewka z elementami technicznymi
- Różne formy ćwiczeń techniczno-taktycznych, gier zadaniowych
- Gra właściwa
- Końcowe omówienie zajęć, podsumowanie.

V. Podział na grupy

W celu zwiększenia jakości szkolenia i rywalizacji w naszym zespole zawodnicy zostaną podzieleni na 2 grupy szkoleniowe (meczowa - 14 zawodników i treningowa - pozostali). Do kadry meczowej można zgłosić 18 zawodników, w związku z tym na mecz będą powoływani chłopcy z grupy meczowej i 4 z grupy treningowej.

W zależności od postępów indywidualnych chłopców, pomiędzy grupami będzie następować rotacja.

VI. Opłaty członkowskie

Podstawowa składka w naszym zespole to 50 złotych płatne pod koniec każdego miesiąca.

VII. Rozkład zajęć treningowych

W okresie jesiennym trenujemy 2 razy w tygodniu.

PROSZĘ O NIE SPÓŹNIANIE SIĘ NA TRENINGI !!!
VIII. Sprzęt treningowy

Oprócz ubrania dopasowanego do miejsca treningu i warunków atmosferycznych (dres, ortalion, czapka, rękawiczki, korki) na każdym treningu dziecko powinno mieć nałożone ochraniacze na piszczele oraz butelkę/bidon z wodą niegazowaną lub napojem izotonicznym. W chłodne dni ciepły napój.

IX. Inne wiadomości

W przypadku nieobecności dziecka powołanego na mecz proszę o informację SMS przynajmniej dzień wcześniej.
W trakcie zajęć treningowych jak i meczu proszę nie instruować dzieci jak mają grać. Jednym z celów zajęć jest uczenie dziecka samodzielności, kreatywności i wyciągania wniosków.
Proszę o nie wchodzenie na boisko. Wszelkie sprawy załatwiamy poza jego obrębem. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu osobistego lub telefonicznego.

Zachęcam Państwa również do poszukiwań sponsorów dla naszego zespołu, gdyż wraz z dorastaniem naszych pociech koszta szkolenia niestety rosną (obozy, turnieje , sprzęt sportowy…).
Proszę również o uczulenie dzieci by ze względów bezpieczeństwa przed treningiem nie wbiegały na boisko podczas zajęć innych zespołów.

X. Odżywianie

Właściwe odżywiania Państwa dzieci od najmłodszych lat to fundament nie tylko w drodze do mistrzostwa sportowego, ale przede wszystkim gwarancja zdrowego i harmonijnego rozwoju organizmu. Jeżeli teraz nie nauczymy dzieci właściwych nawyków żywieniowych, to w przyszłości bardzo ciężko będzie je zmienić.
Dlatego też prosimy o w miarę możliwości dbanie o to co i kiedy dziecko je i pije.

Wiadomości (utwórz nową)